Depresja jest jak czarna dziura, która wciąga wszystko w bezkresną, ciemną otchłań.

Każde uczucie, każdy gest, każda pozytywna i optymistyczna myśl zabijana jest przez zniechęcenie, poczucie braku sensu i rozpacz.

Obezwładnia cię kompletna niemoc, niechęć do życia. Nic nie robi na tobie wrażenia, relacje z ludźmi nie cieszą cię, praca nie przynosi satysfakcji, codzienne czynności nużą, marzenia ulatują.

Nabierasz przekonania, że ani Ty ani Twoje życie nie ma żadnego znaczenia ani wartości. Jesteś zmęczony, zamykasz się w sobie, nie chce ci się wstawać z łóżka. Zaniedbujesz się. Uczucia smutku, przygnębienia, braku sensu i pustki są jedynymi uczuciami jakie Ci towarzyszą. Tracisz wiarę, nadzieję i optymizm.

Czujesz, że pogrążasz się coraz bardziej w pustce i ciemności i nie widzisz światełka w tym strasznym tunelu.

Być może prześladują cię myśli samobójcze. Chcesz uciec od życia, które nie przedstawia już dla ciebie żadnej wartości a jest jedynie niekończącą się udręką, trudnym do zniesienia ciężarem, wszechogarniającym cierpieniem, od którego nie ma ucieczki i wytchnienia.

Jesteś zobojętniały, wewnętrznie odrętwiały. Niczego już nie czujesz…

Czy można pokonać depresję?

Można! Jeśli choć trochę tego chcesz.

Nie można, jeśli poddajesz się temu i przestajesz walczyć o siebie i swoje życie. Być może masz wiele logicznych, rzetelnych i racjonalnych powodów. Na przykład, że twoja depresja ma podłoże genetyczne, więc nic się z tym już zrobić nie da, i musisz cierpieć. Albo, że Ci którzy z depresji wyszli, wcale jej nie mieli, bo tylko TY masz PRAWDZIWĄ depresję! Albo, że przy wszystkich nieszczęściach, które przeszedłeś depresja jest oczywistą koleją rzeczy i masz do niej PEŁNE PRAWO!

Denerwujesz się, kiedy słyszysz, że Twoją chorobę można wyleczyć, że to ZALEŻY OD CIEBIE. Przecież jesteś biedną ofiarą! Potrzebujesz litości i współczucia! Czujesz się osamotniony i niezrozumiany… Wiedz jednak, że Twoje racjonalne powody są tylko pretekstami aby nadal tkwić w stanie rozpaczy i beznadziejności.

Jeśli jednak masz już dość tego stanu, chcesz odzyskać siebie i swoje życie, rozpocznij proces terapeutyczny i przyjdź na sesję hipnozy.

Hipnoza i hipnoterapia umożliwiają odstawienie leków antydepresyjnych, redukują niepokój, podwyższają nastrój i ujawniają motywację do życia.

To TY tworzysz Twoje życie!!!

Autor: Elżbieta Szwaczkiewicz