PAPIEROSY

Papierosy są niezdrowe?

Papierosy są niezdrowe a palenie zabija, powoduje raka, choroby płuc, niepłodność, spadek libido, zawały serca i takie tam… Wszyscy to wiedzą. I Ty również.

Ba! Ty wiesz nawet znacznie więcej, niż Ci, którzy nie palą. Doskonale wiesz jak to jest gdy zwyczajnie śmierdzisz- od włosów, skóry, po ubranie, nie mówiąc już o Twoim oddechu, którym cuchniesz jak popielniczka. Masz pożółkłe palce i zęby. Szarą, matową cerę, kruche, wypadające włosy i płytki oddech. Te zmarszczki wokół ust… nie każdy je ma. Ale Ty tak! Zapracowałeś na nie!

Doskonale wiesz jak to jest mieć w ustach kapcia z samego rana. Doskonale wiesz jak to jest być zirytowanym, podenerwowanym albo nawet nieźle wkurzonym, kiedy coś lub ktoś uniemożliwia Ci zapalenie papierosa. A może zdarzyło Ci się żebrać o papierosa? Zaczepiać obcych sobie ludzi, żeby „poczęstowali”. Doskonale wiesz, że nie wyobrażasz sobie życia bez przerwy na fajkę. Co ty zrobisz z rękami?!

A poza tym to jedyna przyjemność jaką masz w życiu! Dobrze, może kosztuje Cię to trochę zdrowia i pieniędzy, ale czy nawet na to nie możesz sobie pozwolić? To nie jest nałóg tylko chwila dla Ciebie! Nie pijesz, nie chodzisz na baby, nie ćpasz i nie grywasz w pokera, jesteś grzeczny, dobrze ułożony i odpowiedzialny, i miałbyś sobie żałować jednego małego papieroska?! Przecież to skandal!

Przyczyny palenia

Palenie papierosów ma różne podłoża. Najpierw palisz, bo wydaje Ci się, że jak palisz to jesteś dorosły, modny i ważny. Potem palisz, bo inni w twoim środowisku też palą, a Ty nie chcesz być wykluczony z grupy. Palisz kiedy mąż albo żona znowu cię denerwuje, i tylko w ten sposób możesz się uspokoić. Potem palisz dla relaksu w kawiarnianym towarzystwie. Potem dla rozluźnienia na spacerze. Palisz przy porannej kawie, w przerwie od zajęć, żeby skupić myśli, dla lepszej przemiany materii, bo to jest sexy, bo to jest jedyna twoja przyjemność. Masz tysiące wymówek, żeby trzymać nałóg mocno przy sobie, bo twój nałóg identyfikuje Ciebie. Utożsamiasz się z nim.

Przypomnij sobie swojego pierwszego papierosa. Człowiekowi, który nie jest palaczem, palenie nie sprawia żadnej przyjemności. Wywołuje łzawienie, zawroty głowy, kaszel, drapanie w gardle, krztuszenie, niesmak, drętwienie języka i tak dalej…może jeszcze pamiętasz… Obiektywnie rzecz biorąc papierosy to silnie uzależniająca nikotyna plus około 4 tysiące związków chemicznych, z czego przynajmniej 40 ma działanie rakotwórcze. Nie ma w nich nic co sprawiałoby przyjemność.

A jednak palaczom papierosy „SMAKUJĄ”…

Palacz to ktoś kto nieświadomie uwarunkował siebie lub, mówiąc inaczej, zakotwiczył sobie, czyli powiązał palenie papierosów z… przyjemnością, relaksem, poczuciem sprawczości, rozluźnieniem, koncentracją i tak dalej- każdy ma tu swoje wytłumaczenie, swoją papierosową bajkę. Palacz to ktoś, kto wytworzył w sobie odruch warunkowy, jak u psa Pawłowa. Psu Pawłowa dźwięk dzwonka kojarzył się z jedzeniem i wywoływał ślinotok. A przecież sam dzwonek z jedzeniem obiektywnie nie miał nic wspólnego. Tak samo jest z papierosami. Obiektywnie nie mają one nic wspólnego z przyjemnością, relaksem i koncentracją uwagi. Te powiązania stworzył dla siebie sam palacz i istnieją one tylko i wyłącznie w jego subiektywnym świecie.

Jak uciec papierosom?

Wyzwolenie od papierosów polega więc na zlikwidowaniu i unieważnieniu tego powiązania, zerwaniu kotwicy, tak by każdy uwolniony od nałogu mógł znaleźć sam dla siebie prawdziwą przyjemność. Trans hipnotyczny jest doskonałym stanem umysłu aby to powiązanie całkowicie przerwać. Ze względu na to, że wrota do podświadomości palacza są w transie hipnotycznym całkowicie otwarte, a podświadomość jest chłonna na sugestie, ucieczka od papierosów staje się łatwiejsza, niż możnaby przypuszczać i skuteczniejsza niż inne techniki i metody pozbycia się tego uciążliwego nałogu.

Autor: Elżbieta Szwaczkiewicz

pasek2
WAGANADWAGA, ZABURZENIA ODŻYWIANIA

Nadwaga, niedowaga, przejadanie się, podjadanie, niedojadanie, napady wilczego głodu, głodzenie się- we wszystkie te procesy zaangażowane jest nie tylko nasze ciało, ale przede wszystkim nasz umysł, który… czytaj dalej


depresja


DEPRESJE, LĘKI, OBNIŻONY NASTRÓJ

Depresja jest jak czarna dziura, która wciąga wszystko w bezkresną, ciemną otchłań. Każde uczucie, każdy gest, każda pozytywna i optymistyczna myśl zabijana jest przez zniechęcenie, poczucie braku sensu i rozpacz… czytaj dalej hipnoza


HIPNOTERAPIA- DROGA DO PODŚWIADOMOŚCI

Hipnoza pomaga w sytuacjach, w których świadomie nie jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązania, nie mamy nad sobą panowania w 100 procentach, bo coś czego nie znamy skutecznie na nas wpływa, ma nad nami kontrolę… czytaj dalejhipnoterapia wroclaw


PROJEKT „STWÓRZ SAMEGO SIEBIE!”

Rozejrzyj się wokół. Dokoła sami szczęśliwi, optymistyczni, radośni i spełnieni ludzie…Nie? Nie jest tak? Więc może cierpieć jest łatwo, skoro wszyscy dokoła cierpią? Jednak, jeśli się nad tym zastanowić, nikt nie robiłby czegoś gdyby nie miał z tego korzyści… czytaj dalejoHIPNOTERAPIA POMOCNA W UZALEŻNIENIU OD… PARTNERA

Co palenie papierosów ma wspólnego z mężczyzną, z którym jest się w toksycznym związku? Czy istnieje związek między brakiem motywacji do dokończenia rozpoczętych kursów i szkoleń a małżeństwem? Depresja i brak chęci do życia oraz… czytaj dalej