';

8 SEKRETÓW PODŚWIADOMOŚCI

 

Podobno aby poznać drugiego człowieka trzeba zjeść z nim beczkę soli. A czy zastanawiałeś się kiedyś ile beczek soli trzeba zjeść, żeby poznać samego siebie?

Kiedy człowiek działa automatycznie i w ogóle siebie nie zna, ulega złudzeniu, że jest istotą racjonalną, panuje nad swoimi myślami, słowami i zachowaniami, i nic innego, prócz jego samego na niego nie wpływa. Problem jednak zaczyna się wtedy, gdy człowiek co innego myśli, co innego robi, i jeszcze co innego mówi. Kiedy tak się dzieje i Człowiek tego nie zauważa, a nawet twierdzi że u niego wszystko w porządku, ale u innych to same wady, no to już trudno- urodził się osłem i umrze jako osioł.

Osłami się jednak nie będziemy tu zajmować, bo nie mamy odpowiednich kwalifikacji, więc przejdźmy od razu do drugiego typu Człowieka. A drugi typ Człowieka zaczyna zauważać, że coś się u niego rozjeżdża, że coś u niego nie styka. Zaczyna więc się martwić, drążyć temat, i wreszcie dowiaduje się, że jest w nim coś takiego co nazywa się Podświadomością.

Drugi typ człowieka bardzo często odwiedza więc różne gabinety terapeutyczne, w tym także mój i bardzo dużo mówi o podświadomości. (Pierwszy typ, nie wiedząc nawet że jest osłem, nie trafi nawet do weterynarza). Są to zdania typu: „Ach, bo wie pani, wszystko przez tą moją podświadomość…”, „och, gdyby nie ta podświadomość to byłoby zupełnie inaczej” i „czy da się ją naprawić?”

Czasami, ten drugi typ Człowieka tak bardzo coś chce zrobić z tą swoją podświadomością (np. wystrzelić ją w kosmos do wszystkich diabłów), tak się w tym wszystkim zapętla, tak się tej podświadomości swojej boi, i tak jej nie rozumie, że mam wrażenie, że gubiąc się w szczegółach, zapomina w ogóle czym owa podświadomość jest i czym nie jest. Dlatego postanowiłam wszystkim zagubionym Człowiekom i tym, którzy chcą odświeżyć pamięć, zdradzić kilka sekretów podświadomości. A oto one:

SEKRET NR 1 – PODŚWIADOMOŚĆ TO WŁADZA WYKONAWCZA

To oczywiste stwierdzenie oznacza bardzo wiele. Oznacza ono, że Podświadomość WYKONUJE wszystkie programy jakie do niej włożymy- zarówno te korzystne dla nas jak i te niekorzystne. Oznacza to jednocześnie, że jesteśmy skazani nie tylko na porażkę, ale i na sukces- w zależności od potrzeb.

SEKRET NR 2 – PODŚWIADOMOŚĆ JEST AMORALNA

Dzieci są amoralne- nie rozróżniają dobra od zła, i taka jest właśnie podświadomość. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko to, że ona nie analizuje programów i przekonań, które w niej są, ale po prostu realizuje je.

SEKRET NR 3 – PODŚWIADOMOŚĆ JEST ALOGICZNA

Oznacza to, że to co wydaje się właściwe naszemu racjonalnemu postrzeganiu, nie koniecznie jest właściwe według logiki naszej podświadomości. Jeśli ta logika będzie zaburzona przez silne emocje, przekonania, nawyki, i wzorce, to logika ta będzie chora.

SEKRET NR 4 – STOSUNEK ŚWIADOMOŚCI DO PODŚWIADOMOŚCI JEST JAK STOSUNEK KROPLI DO MORZA

Człowiek, zwłaszcza Osioł, lubi mieć o sobie dobre zdanie, więc lubi ulegać złudzeniu, że to co podświadome to tylko mu się czasami przydarza, a tak w ogóle, prowadzi go jego racjonalna, wspaniała i przejrzysta inteligentna i błyskotliwa świadomość. Niestety, to tylko przyjemne złudzenie. Tak naprawdę, jeśli wyobrazisz sobie górę lodową, to to, co wystaje ponad poziom wody to świadomość, a cała reszta to Twoja PODŚWIADOMOŚĆ. Ale mówimy tu o bardzo pozytywnym przypadku. U większości wystaje tak niewiele, że w ogóle tego nie widać.

SEKRET NR 5 – PODŚWIADOMOŚĆ TO NIE JEST TWÓJ WRÓG

Czasami Człowiek, który nie jest osłem, tak się naczyta o podświadomości i jej destrukcyjnych programach, jakie w niej tkwią, że już samo słowo budzi w nim strach, a nawet zaczyna być zły, że on tę podświadomość w ogóle ma. Ale podświadomość chce nas chronić, strzec, i jak najdłużej utrzymywać przy życiu. Więc jeśli podejdziesz do niej z miłością, otwartością jak dziecko, które właśnie poznaje coś nowego, jeśli wyobrazisz sobie, że jest to OGRÓD, w którym Ty jesteś ogrodnikiem, i to Ty decydujesz jakie kwiaty pielęgnować, a jakie chwasty powyrywać, to Ona otworzy się przed tobą, pozwoli Ci siebie badać i zacznie Cię wspierać w tym, aby Twój OGRÓD stał się tak piękny jak tylko chcesz.

SEKRET NR 6 – NIE OCENIAJ I NIE KŁAM

Im mniej będziesz oceniał to, co w Tobie jest, tym szybciej to przemienisz. Nie kłam sam siebie, że tego w Tobie nie ma, jeśli jest, albo że to w Tobie jest, jeśli nie ma. Wychowanie i uspołecznianie człowieka, polega na wmawianiu mu różnych rzeczy, np. co powinno mu smakować, co powinien czuć, co powinien myśleć, co powinien mieć, co powinien osiągnąć, i tak dalej. Oczywiście Człowiekowi, który jest Osłem i tak jest wszystko jedno, ale jeśli Ty przypadkiem zamiast Osłem chcesz być Człowiekiem, to możesz zauważyć, że przez badanie swojej podświadomości, kształtujesz swoją ŚWIADOMOŚĆ. Swoje JA. Tak, uwierz mi, tylko Człowiek Osioł może „być sobą” po wybraniu pepsi.

SEKRET NR 7 – NIKT NIE MÓWIŁ ŻE BĘDZIE LEKKO

Najgorszy typ klientów to Ci, którzy na moje psychologiczne rady, odpowiadają- No, łatwo powiedzieć… Oczywiście, że mówić jest łatwo, ale jeśli to mówię, to znaczy że wiem co mówię. Gdybym nie wiedziała, że to zadziała, to bym tego nie mówiła. Kto wam w ogóle sprzedał takiego newsa, że to będzie łatwe?…Po prostu kolejna wymówka żeby nic ze sobą nie robić. Bo a nuż zmieni się samo. Samo się odtoksyczni, samo się schudnie, samo się poprawi, samo się oduniezależni.  Bez żadnego wewnętrznego wysiłku. Nie łudź się- poznawanie siebie samego jest bardzo ciężką i wymagającą pracą.

SEKRET NR 8 – KRYSZTAŁ

Jednak nagrodą tego znoju jest Kryształ- całkowita nierozerwalna integracja człowieka na wszystkich poziomach. Kryształ jest najtwardszym tworzywem. Nic nie może go zniszczyć, uszkodzić, rozmiękczyć ani zarysować. Bo „Wszystko co piękne jest trudne do zdobycia”.

I na koniec: tylko proszę tu nie odkrywać tajemnicy Poliszynela, że jestem idealistką. Oczywiście, że jestem. Jak każdy człowiek, który nie jest osłem.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Leave a reply